Haber

PSG ve ECA Başkanı Nasser al-Khelaïfi ile 48 saat

Fransız spor gazetesi L’Equipe, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen ECA Genel Kurulu’nda Katarlı iş adamı Nasser al-Khelaïfi, Paris Saint-Germain ve Avrupa Kulüpler Birliği (ECA) Başkanı ile 48 saat birlikte vakit geçirdi.

Al-Khelaïfi’nin son yıllarda gündeme gelen Avrupa Süper Ligi projesine karşı çıkması, onun dünya futbolundaki popülaritesini daha da perçinledi ve hatta bir Arnavut kulübü başkanının deyimiyle “konuşulacak biri” konumuna geldi. “.

Al-Khelaïfi, UEFA Başkanı Ceferin’in Süper Lig fikrine karşı en yakın müttefikiydi ve şimdi olası bölünmeleri önlemek için ECA ile köprüler kurmaya çalışıyor. Lider Al-Khelaïfi, dünya futboluna yön veren en değerli isimlerden biri.

Al-Khelaïfi, Budapeşte’de geçirdiği süre boyunca Gianni Infantino ve diğer kulüp temsilcileriyle bir araya geldi. Ayrıca FIFA ve ECA temsilcileri arasında 2030 yılına kadar sürecek bir iş birliği anlaşmasının imzalanmasına hazırlık için toplantılar yapıldı ve Avrupa takımları, daha fazla gelir elde edilmesi karşılığında “2030 yılına kadar uluslararası maç takvimine uyma” taahhüdünde bulundu. gelecekteki Dünya Kupalarında kulüpler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu